Projekt antresoli w stylu minimalistycznym
Projekt antresoli w stylu minimalistycznym, w kolorach bieli i szarości. Założeniem projektu było wydzielenie na powierzchni 40m2 głównej sypialni z garderobą, pokoju, który w przyszłości miałby być dla dziecka oraz korytarz. 

Sypialnia bez okien

Głównym problemem w stworzeniu układu przestrzeni było ustawienie okien. Nie było możliwości stworzenia funkcjonalnego planu tak, aby zarówno w sypialni jak i drugim pokoju znalazły się okna. Rozwiązaniem okazało się wykorzystanie przeszklenia loftowego zamiast jednej klasycznej ścianki. Dzięki temu do sypialni wpuściliśmy naturalne światło. W razie potrzeby mieszkańcy mogą zasunąć zasłonkę i tym samym oddzielić sypialnie od korytarza.

Kolejnym istotnym elementem w projekcie antresoli w stylu minimalistycznym było stworzenie garderoby. W tym celu wydzieliliśmy część sypialni i oddzieliliśmy ją ścianką. Jednak nie zamykaliśmy jej w pełni, pozostawiając szerokie przejście. Nadaje ono przestrzenności obu pomieszczeniom.

Komunikacja

Do korytarza komunikacyjnego wpada bardzo dużo naturalnego światła. Dlatego niewielka przestrzeń wydaje się większa. Postanowiliśmy wykorzystać te warunki i ograniczyć korytarz do minimalnych wymagań. Oczywiście przejście pozostaje nadal w pełni funkcjonalne, a pokoje zyskują dodatkowy metraż.

Styl minimalistyczny

Projekt antresoli w stylu minimalistycznym – sam tytuł wskazuje co stało się punktem wyjścia w doborze kolorystyki i materiałów. Wnętrza antresoli są kontynuacją pierwszej kondygnacji, więc naturalnie zespoiliśmy ich stylistykę, którą był styl minimalistyczny. Również w tym wypadku przeważa oszczędność w formie. Kolorystyka to głównie biel z przeplatającymi się szarościami i czernią w elementach wyposażenia. Dodatki i oświetlenie natomiast są zaczerpnięte ze stylu industrialnego, które przełamują one prostotę wnętrz. W efekcie powstały jasne, nowoczesne wnętrza, które z łatwością inwestorzy będą mogli zaaranżować w innej stylistyce w przyszłości.

Projekt antresoli w stylu minimalistycznym

Zainteresował Cię ten projekt? Jeśli chciałbyś abyśmy wykonali dla Ciebie projekt w tej stylistyce lub o podobnym układzie skontaktuj się z nami poprzez formularz wiadomości, na stronie Kontakt

Lub zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz dogodne dla Ciebie rozwiązanie. Wszystkie informację ile kosztuje projekt wnętrza oraz jak wygląda projekt znajdzie w zakładce Oferta

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi projektami mieszkalnymi.