Projekt wnętrz domu we Wrocławiu
Projekt wnętrz domu we Wrocławiu o łącznej powierzchni użytkowej 100m2.  Projekt obejmował stworzenie komfortowej przestrzeni dla 4-osobowej rodziny oraz dostosowanie do systemu inteligentnego domu.

Otwarta przestrzeń dla rodziny

Projekt wnętrz domu szeregowego na Wrocławskich krzykach to innowacyjna przestrzeń, w której zastosowano technologię aby ułatwić codzienne czynności jego mieszkańcom. Cały dom dzieli się na 3 kondygnacje. Na parterze znajduję się strefa dzienna, jest to otwarta przestrzeń łącząca funkcje salonu – miejsca wypoczynku, jadalni – miejsce spożywania posiłków oraz kuchni – przygotowywanie posiłków. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni każda ze stref jest funkcjonalna i tworzy spójną całość, idealne pomieszczenie do rodzinnych spotkań. 

Stylistyka wnętrz to połączenie stylu nowoczesnego ze skandynawskim. W projekcie wnętrz domu we Wrocławiu takie elementy jak dębowe drewno, odcienie bieli, beży i ciepłych szarości sprawia, że pomieszczenia są przytulne i zachęcają do relaksu. 

Salon z kominkiem

W salonie stworzyliśmy specjalną konstrukcję, dzięki której nad kominkiem zamontowaliśmy telewizor. Konstrukcja chroni telewizor przed nagrzewaniem się, a użytkowanie kominka jest standardowe. W obudowie dodatkowo umieściliśmy dwie wnęki, jedna z nich mieści drewno, a druga sprzęt audio i video (AV). Poza tym w strefie znajduję się duży i wygodny narożnik oraz stolik kawowy. Estetyka obudowy kominka jest bardzo minimalistyczna. Jasny kolor farby, czarne lufty oraz zaimpregnowane ognioodpornym impregnatem drewniane deski. 

Łazienka w drewnie z betonem.
Projekt wnętrz domu we Wrocławiu
Projekt wnętrz domu we Wrocławiu
Rodzinny stół

Miejsce wyznaczone na jadalnie mieści rozkładany dębowy stół oraz 6 tapicerowanych krzeseł. Meble oprawiają dwie szklane, wiszące lampy. Na ścianę wybraliśmy współczesny fresk – jest to strukturalna okładzina ścienna w formie tapety, która swoją teksturę zawdzięcza naturalnemu tynkowi. 

Duża i funkcjonalna kuchnia

Zabudowa meblowa kuchni układa się w literę „U”, dzięki temu kuchnia zyskuje więcej miejsca na przechowywanie i blatu roboczego. Wszystkie sprzęty usytuowano tak, aby można użytkowanie ich było komfortowe. W słupku, który tworzy barierę pomiędzy kuchnią a jadalnią, jest piekarnik z mikrofalą, a na przeciwko duża lodówka z podwójnymi drzwiami. Kuchnia miała stanowić neutralne tło do reszty przestrzeni, dlatego fronty meblowe są wykonane na wysoki połysk w kolorze bieli. Aby nie zaburzać równowagi blat jest z drewna dębowego a pasek ściany pomiędzy linią dolnych i górnych szafek wyłożony jest białymi płytkami typu metro o trójwymiarowym efekcie oraz jasną fugą. Sprzęty AGD natomiast dla wprowadzenia ciekawego efektu, są w czarnym kolorze.

 

Sypialnia na poddaszu

W projekcie wnętrz domu we Wrocławiu ostatnią kondygnację zajęła główna sypialnia. Pomieszczenie oprócz dużego metrażu posiada również skosy – utworzone ścianki kolankowe do konstrukcji dachu. Otworzyliśmy ścianki kolankowe i wykorzystując otrzymaną przestrzeń stworzyliśmy z niej szafę. Dzięki temu zyskaliśmy aż 10m2 powierzchni do przechowywania. Dodatkowo we wnętrzu umieściliśmy duże małżeńskie łóżko oraz stoliczki nocne. We wnękach po obu stronach klatki schodowej zamiast tradycyjnego oddzielenia ścianką, zdecydowaliśmy się na przeszklenia loftowe, aby dodatkowo oświetlić klatkę schodową oraz korytarz na niższej kondygnacji. W razie potrzeby można zasłonić przeszklenia w szybki i łatwy sposób dzięki zasłonie. Ponadto w jednej z wnęk stworzyliśmy niewielką przestrzeń do pracy, ustawiając biurko oraz krzesło. Estetyka jest spójna z pozostałymi pomieszczeniami. We wnętrzu przeważa biel i beż. 
Projekt wnętrz domu we Wrocławiu
Projekt sypialni na poddaszu.
Projekt sypialni na poddaszu z wnęką.

Zainteresował Cię projekt wnętrz domu we Wrocławiu? Jeśli chciałbyś abyśmy wykonali dla Ciebie projekt w tej stylistyce lub o podobnym układzie skontaktuj się z nami poprzez formularz wiadomości, na stronie Kontakt

Lub zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz dogodne dla Ciebie rozwiązanie. Wszystkie informację ile kosztuje projekt wnętrza oraz jak wygląda projekt znajdzie w zakładce Oferta